Tiedemuseon yhteystiedot | Contacts of the University Museum

Käytäthän muussa kuin henkilökohtaisessa viestinnässä palveluosoitteita: luontomuseo@jyu.fi ja kampusmuseo@jyu.fi.
# Nimi Nimike Kuvaus Huone Puhelinnumero Sähköposti
B Blomster Anna Asiakaspalvelusihteeri Customer Service +358 40 805 3435 anna.k.blomster@jyu.fi
H Hyvönen Marja-Liisa Museoamanuenssi Curator G 105, Seminaarinkatu 15 +358 40 527 2802 marja-liisa.hyvonen@jyu.fi
J Javanainen Riikka Suunnittelija (rakennustutkimus) Coordinator (Building research) G 110, Seminaarinkatu 15 +358 40 805 3263 riikka.p.javanainen@jyu.fi
K Korkiakangas Teemu Suunnittelija (kokoelmat) (Coordinator, Collections) +358 40 805 3273 teemu.korkiakangas@jyu.fi
Koskela Tanja Intendentti Chief Curator VES 201A, Ihantolantie 5 +358 400 248 063 tanja.a.e.koskela@jyu.fi
L Lamberg Päivi Piirtäjä Graphic Artist G 109, Seminaarinkatu 15 +358 40 805 3778 paivi.k.lamberg@jyu.fi
M Mäkipelkola Riikka Suunnittelija Coordinator G 109, Seminaarinkatu 15 +358 400 247 413 riikka.l.makipelkola@jyu.fi
N Natural History Museum Luontomuseo Tiedemuseo | University Museum Vesilinna, Ihantolantie 5 +358 40 805 4043, +358 40 805 3826 luontomuseo@jyu.fi
P Pitkänen Riitta Informaatikko Information Specialist G 202, Seminaarinkatu 15 +358 40 8054 546 riitta.l.pitkanen@jyu.fi
S Soihtu Exhibition Centre Näyttelykeskus Soihtu Tiedemuseo | University Museum Seminaarinmäki, S-rakennus, Seminarium building +358 40 8054 579 kampusmuseo@jyu.fi
T Tapper Mirva Suunnittelija (kokoelmat) (Coordinator, Collections) G 119, Seminaarinkatu 15 +358 40 805 4919 mirva.tapper@jyu.fi
Taskinen Anna Suunnittelija (näyttelyt) Coordinator (Renewal of the Basic Exhibition) +358 40 569 0949 anna.l.taskinen@jyu.fi
Tidenberg Eeva-Maria Museoamanuenssi Curator VES 201B, Ihantolantie 5 +358 40 821 3705 eeva-maria.em.tidenberg@jyu.fi
Timonen Jonna Suunnittelija (museopedagogia) Coordinator (Museum Education) +358 40 805 4284 jonna.e.timonen@jyu.fi
V Vuorinen Pirjo Museotoimintojen päällikkö Head of the Museums, Avoimen tiedon keskuksen varajohtaja G-rakennus, Seminaarinkatu 15 +358 40 550 6099 pirjo.vuorinen@jyu.fi